سمینار مدیران ستادی و استانی فروردین 93

محمد حسن زدا


معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: میزان وصولی مصوب سازمان در سال گذشته تحقق یافته است که بیانگر حرکت جهادی کارکنان تأمین‌اجتماعی بوده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، محمدحسن زدا در همایش تبیین استراتژی و برنامه‌های سال 93 سازمان تأمین‌اجتماعی باتوجه به سیاست‌های کلان حوزه سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، ضمن بیان این مطلب افزود: در سال‌جاری نیز 300 هزار میلیارد تومان در ماده 28 دیده شده که میانگین وصولی هر ماه به 2500 میلیارد تومان می‌رسد.
وی اجرایی شدن نرم‌افزار هیأت‌های تشخیص مطالبات، پرداخت عیدی مستمری‌بگیران در بهمن‌ماه بدون استقراض و افزایش حقوق مستمری‌بگیران در فروردین را از اقدامات مهم این حوزه در سال 92 برشمرد که در چندین سال گذشته بی‌نظیر بوده است.
زدا افزود: همچنین تقسیط دوران سربازی برای بیمه‌شدگان، ساماندهی ماده 45 قانون برنامه توسعه، حل مشکلات مربوط به فرزندان چهارم به بعد و اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان از دیگر اقدامات حوزه فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی در سال 92 بود.
وی گفت: با ایجاد اداره‌ کلی در حوزه معاونت فنی و درآمد، بیمه ایرانیان خارج از کشور و تحت‌پوشش قراردادن آنان رسیدگی خواهد شد.
زدا اظهار داشت: در هفته گذشته 300 شعبه تأمین‌اجتماعی الکترونیکی شدند و طی هفته آینده نیز 50 شعبه دیگر به این تعداد اضافه می‌شود.
وی با بیان اینکه برای ایجاد 40 کارگزاری مجوز ایجاد شده است، گفت:‌ باتوجه به اینکه به سمت تأمین‌اجتماعی همراه حرکت می‌کنیم، اموری همانند طرح نیابت، پرداخت هزینه اروتز و پروتز، پلاک‌برداری از کارگاه‌ها و... به کارگزاری‌ها تفویض شد.
وی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته، 30 هزار پرونده مقرری‌بگیر غیرحق، قطع و از این محل 168 میلیارد تومان صرفه‌جویی انجام شد.
محمدحسن زدا تأمین سیستم دریافت الکترونیک لیست حق‌بیمه، ارتقاء کیفی سامانه آزمون نرم‌افزارها، توسعه و ایجاد سامانه بیمه همراه و sms و تعاملات الکترونیک با پایگاه‌های داده‌ای مهم کشور را از برنامه‌های آتی معاونت فنی و درآمد در سال 93 برشمرد.
وی همچنین پرداخت بیمه بیکاری و مستمری به صورت متمرکز از ستاد مرکزی تأمین‌اجتماعی، سیستم ارجاع مکانیزه پرونده مستمری‌بگیران، محاسبه و پرداخت مستمری به صورت متمرکز، طراحی پرونده الکترونیک مستمری‌بگیران و اخذ مجوز استخدام 1500 نفر در بخش بیمه‌ای از اقدامات حوزه IT سازمان تأمین‌اجتماعی بوده است.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی ایجاد ارتباط با مراکز تصمیم‌گیر، سیاستگذار و قانونگذار به منظور انتقال مشکلات سازمان، برقراری تعاملات سازنده با شرکای اجتماعی و برخورد مناسب با مخاطبین برای جلب رضایت آنان را نیز از جمله برنامه‌های در دست اقدام سال‌جاری عنوان کرد.

بازگشتاطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.